Toto je testovací zpráva

Anotace:

Fotografování současného tance je disciplína, která se trochu liší od ostatních druhů divadelní fotografie. Temnější, divočejší, nepředpokládatelná. Vyžadující víc schopnost adaptace než kreativitu. Workshop je vhodný jak pro začínající amatéry s vlastní DSLR, tak pro pokročilé uživatele, kteří mají zájem se naučit něco více o řemesle.

Budeme dbát na práci v pouze manuálním režimu. Okrajově se budeme zabývat exponometrií v kontrastních podmínkách, se kterými se jinde než v divadle prakticky nesetkáte. Budeme si vybírat. Nebudeme používat LCD ke kontrole výstupů. Budeme se učit soustředit se a dbát na to, abychom nenarušovali prostor tanečníků.

Podmínky účasti na workshopu:

- vlastní digitální zrcadlovka (DSLR)
- notebook

Line-up:

11/06

10:00 -12:00 - úvod / teoretická část
13:00 - 20:00 - koučink fotografování / praktická část
(předběžně -13:00 - 17:00 - zkouška v divadle PONEC + 19:00 - venkovní akce) / praktická část)

12/06
18:00 - 20:00 - výstupy fotografování z předcházejícího dne, diskuze / teoretická část

Kapacita workshopu je omezená. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na emailu jitka.hradilkova@tanecpraha.eu.

Vojtěch Brtnický (CZ) vystudoval Střední odborné učiliště v Jihlavě, obor fotografie v oblasti se dale vzdělával i po absolutoriu. Specializuje se na reportážní a divadelní fotografii, občasně se věnuje i ateliérovému focení. Fotografie ho již zavedla do Mexika, Jižní Koreji, Lapland, Makedonie, Frnacie, Německa, Švýcarska nebo Izraele. Na svém kontě má řadu samostatných i kolektivních výstav. V roce 2013 ve spolupráci s Institutem umění - Divadelním ústavem připravil výstavu velkoformátových fotografií současného tance s názvem Only Good Light. Již sedmým rokem je oficiálním fotografem festivalů TANEC PRAHA a Česká taneční platforma.

 

partneři představení