Toto je testovací zpráva

Anotace:

Projekt TANZFONDS ERBE.

Projekt undo, redo and repeat zkoumá pět tanečních pozic 20. století. Jak umělce ovlivňuje taneční historie? Projekt restauruje střípky z odkazu významných osobností, jejich vědomostí, praxe, choreografických přístupů. Zachycuje křehkou esenci jejich osobitého dědictví, kterou nalezneme pouze v proměnlivých vzpomínkách.

Mary Wigman, Kurt Joss, Dora Hoyer, Pina Bausch či William Forsythe - studnice nekonečné inspirace i poučení. Na přítomných obrazovkách si můžeme poslechnout reflexi osobností, které jejich díla do hloubky znaly, ať už z pozice tanečníků či asistentů. To vše je inspirací Christiny a Anny pro vlastní interpretaci.

Po představení 6. 6. následuje moderovaná debata s tvůrci. 
Moderuje: Jana Návratová
Tlumočí: Marie Přibylová

Představení 7. 6. uvádíme v rámci sekce TANEC PRAHA STUDENTŮM.

Speciální cena pro studenty za představení a diskusi je 100 Kč. Vstupenka na představení zajišťuje vstup na následnou diskusi. 

Místa je třeba rezervovat do 4. 6. 2017 na e-mailu: jitka.hradilkova@tanecpraha.eu. 

S ohledem na limitovanou kapacitu Vám doporučujeme co nejrychlejší rezervaci.

Biografie

Christina Ciupke je performerka a choreografka, působí v Berlíně. Od roku 1999 se zabývá tvorbou projektů se zaměřením na specifické situace a to ve spolupráci s umělci a umělkyněmi nejen z taneční oblasti. Spolupracovala například s Nikem Haffnerem, Mart Kangro, filmařkou Lucy Cash, výtvarníkem Larsem ø Rambergem, skladatelem Borisem Haufem nebo dramaturgem Igorem Dobričićem. V letech 2003 - 2004 byla rezidenční umělkyní v Cenru živého umění a médií ZKM Karlsruhe. V roce 2013 získala magisterský titul v oboru choreografie na Akademii umění v Amsterdamu. Své choreografie (kannst du mich umdrehen, 2011; wait and see, 2012; what moves moves, 2013) prezentovala nejen v Německu, ale i na mezinárodní scéně. V současné době pracuje na choreografii s názvem At Close Distance, která bude mít premiéru v červnu v berlínské Tanzfabrik a to v rámci festivalu Open Spaces.

www.christinaciupke.com

Anna Till žije a pracuje v Drážďanech, je choreografkou na volné noze. V letech 2007 - 2012 studovala obor Současný tanec, kontext a choreografie na Inter University Centre for Dance / HZT v Berlíně, předtím absolvovala v oboru Aplikovaných kulturních studií na Univerzitě v Lüneburgu. Výsledky své vlastní práce i spolupráce s kolegy napříč obory prezentovala v Německu i na mezinárodní scéně. Zásadní institucí pro její aktivity je drážďanské centrum Hellerau. Aktuálně se Anna podílí na projektu Hellerau, tanzhaus NRW Düsseldorf a École des Sables (SEN) s názvem Shifting Realities - ten nabízí výměnné pobyty německých a afrických choreografů. V roce 2015 se na pozvání Goethe Institutu v Košicích stala rezidenční choreografkou v Košicích. V letošním roce tančí v nové produkci Kampnagelu Hamburg s názvem Antje Pfundtner in Gesellschaft. Od roku 2011 se aktivně zapojuuje do platformy drážďanských tanečních profesionálů TanzNetz Dresden.

www.annatill.de

partneři představení