Toto je testovací zpráva

Anotace:

Dance NEWs 

Novinky nejen evropské scény poukazující na slibné, nové talenty v jejich kratších dílech.

 

GN | MC  Guy Nader | Maria Campos (ES): TIME TAKES THE TIME TIME TAKES

Lze se zmocnit času? Je možné zachytit jeho plynutí, nekonečnost a dynamiku? Taneční kontemplace libanonsko-španělského choreografického páru objevuje čas v rytmických smyčkách, repeticích, kyvadlovém pohybu, a postupně graduje v uzavřený nekonečný kruh, ve ztělesněné perpetuum mobile. Čas plyne pohybem, pohyb časem.

 

 

Carmen Fumero & Miquel Ballabriga (ES): ...Eran Casi Las Dos  

Fyzická konverzace od milostné naděje po tragédii lidských vztahů. Patnáctiminutový taneční příběh o očekáváních, která se nenaplní. Naději v porozumění a splynutí rozrušují odlišné přístupy dvou individualit a také egoismus a zloba, zkrátka všechny známé nemoci, které vedou k osamění.  A přitom už to málem vyšlo…

"Ačkoliv jejich krátký rozhovor doprovázely úsměvy na obou stranách, jejich pohled byl natolik naplněn hrozbou, že byla zcela přesvědčena, že ten mladý muž před ní neumí nic jiného, než zabíjet."
("The School of Flesh" Yukio Mishima)

 

 

Kubuk Danza / David Guerra (ES): Outline

Duet španělského tvůrce redukuje tělo na prostorový architektonický element, který v párové konstelaci zbavuje osy a tedy bezpečí vertikály. Náročná a přesná dynamika jejich společného pohybu je zakotvena v pevné opoře jednoho těla o druhé, v maximálním soustředění a vzájemné důvěře. Na první pohled formální geometrický koncept navozuje hluboké téma vnitřní harmonie, vzájemné důvěry, podpory a splynutí. Dvě lidské bytosti - jedna bez druhé nemůže existovat. Detailně vykalkulovaná choreografie, v níž záleží na každém centimetru, je pravým opakem improvizačních tanečních projektů. 

Video zde

partneři představení