Toto je testovací zpráva

Anotace:

Představte si, že je rok 3035 a tato budova byla po století neobydlená. Teď ji osídlila skupina neznámých obyvatel a vy jste prvním návštěvníkem po desetiletích. Pro ně jste narušitel. Je proto třeba si všímat, jaký vztah mají obyvatelé se svým prostředím, jaký mezi sebou navzájem a jaký k vám.

Mezinárodně uznávaný španělský choreograf Iván Pérez žije převážně v Nizozemí. Jeho práce jste mohli vidět například v Sadler’s Wells Theatre v Londýně a National Theatre of Taipei, na rok 2018 připravuje nové dílo pro Paris Opera Ballet. Soubor INNE založil v létě 2016 s představením The Inhabitants  a ihned se setkal s diváckým i kritickým uznáním na Operaestate Festivalu.

The Inhabitans je site-specific představení, pro festival TANEC PRAHA 2017 je speciálně upraveno pro EXPO 58. 

Představení může obsahovat nahotu. 

Biografie

Iván Pérez se narodil roku 1983 ve Španělsku, ale působí v Nizozemsku. Jeho dílo bylo uvedeno na prestižních místech, jako je Sadler's Wells Theatre v Londýně či Národní divadlo v Taipei, v roce 2018 uvede nové dílo vytvořené pro the Paris Opera Ballet. První choreografie vytvořil již v 19 letech. Tančil s Divadlem Nederlands Dans (NDT). Od roku 2011 se Iván plně věnuje kariéře choreografa. Pro NDT 2 vytvořil svůj debut Flesh. Dále rozvíjel svou práci v holandském produkčním centru Korzo, kde uvedl díla Kick the Bucket (2011), Hide And Seek (2013), Exhausting Space (2015) a Waiting for the Barbarians (2016). Spolupracoval rovněž s mezinárodními soubory, jako jsou Balletboyz London, Ballet Moskva, ZfinMalta Dance Ensemble či Dance Forum Taipei. V roce 2016 uvedl na BBC2 celovečerní film Mladí muži, založený na scénickém půdorysu díla, které vytvořil pro Balletboyz. V roce 2016 založil v Nizozemsku svůj vlastní soubor s názvem INNE. První dílo nového uskupení s názvem The Inhibitants se setkalo s velkým ohlasem publika i kritiky na festivalu Operestate.

 

partneři představení