Toto je testovací zpráva

CreWcollective (CZ)

Anotace:

O tom, jak to chodí v situaci, když jste sami na jevišti bez předpřipraveného materiálu, máte vymezený čas a před vámi sedí diváci. O tom, jaké jsou možné zdroje inspirace k představení tvořeném v momentu, jak vzniká v takové chvíli pohybový a hudební materiál, k čemu se performer vztahuje, jak žije každý moment svého představení, jak spolupracuje s dalšími elementy kromě své situace a svého těla/nástroje jako jsou zvuky, ticho, performující partner, specifický prostor, text apod.

 

Kateřina Dietzová (tanec)

Petr Vrba (hudba)

 

Line-up: 

10/06 10:00 – 17:30 Studio ALTA - workshop

11/06 10:00 – 15:45 Studio ALTA - workshop

11/06 16:00 Studio ALTA – veřejná prezentace workshopu (zdarma)

Workshop je koncipován do dvou dní a je určen široké veřejnosti (pro profesionály i amatéry). Workshopu se může účastnit max. 10 tanečníků a 10 hudebníků.

 

Praktické informace

Pro hudebníky: jakákoliv zkušenost/zájem o hudbu a improvizaci. S potvrzením svého zájmu, prosím, uveďte, jaký nástroj budete během workshopu používat (možnosti neomezené: hlas, elektronika, klasické nástroje, netradičních nástroje atd.).


Pro tanečníky: jakákoliv zkušenost/zájem o tanec

 

Kurzovné: 500,-Kč


Registrace na workshop na alena.brozova@tanecpraha.eu

 

Biografie

Kateřina Dietzová – studovala tanec a choreografii na Duncan Centre konzervatoři v Praze a na SNDO v Amsterdamu v rámci výměnného programu. Nyní pracuje hlavně jako tanečnice / performerka v různých projektech v Nizozemí a v České republice (pro Giulii Mureddu, Tabeu Martin, Sumako Koseki, Báru Látalovou , Zdenku Svítekovou a další), věnuje se jevištní improvizaci a vlastní tvorbě (Two Particles Hit Me in One Hartbeat, Analog). Je jedním ze zakládajících členů CreWcollective, pod jehož hlavičkou vznikly improvizační mezioborové projekty Moving Orchestra, ARTHUUR, Open Sunday a další.

Petr Vrba - patří mezi nejvýraznější osobnosti současné scény experimentální hudby a volné improvizace v ČR. Je jedním ze zakládajících členů několika improvizačních ansámblů, např IQ+1, Pražský improvizační orchestr, Poisonous frequencies aj. Pravidelně vystupuje s tanečníky v projektu Moving Orchestra nebo v duu KaPe s Kateřino Dietzovou. Koncem loňského roku vydal několik ceněných alb: Resonators s Georgem Cremaschim a Irene Kepl na britské značce Another Timbre, Torschlusspanik s Didi Kernem a Tomášem Procházkou na česko-finské značce Meteorismo, With Three Windows And Rain s Yan Junem, které vyšlo na taiwanské značce Kandala Records a v neposlední řadě album The Spoils tria Rouilleux.