Toto je testovací zpráva


Anotace:

Workshop Tanec a kamera je nedílnou součástí bienále Festivalu tanečních filmů. Je určen mladým filmařům – studentům FAMU a tanečníkům a choreografům.

Ambice FTF podněcovat rozvoj české tvorby v žánru dance for camera přinesl díky uplynulým ročníkům nesporné výsledky. České taneční filmy natočené díky workshopu Tanec a kamera se objevují na zahraničních festivalech, pomáhají promotovat český tanec v zahraničí a profilují tvorbu mladých tanečních i filmových tvůrců. Za všechny jmenujme mladou režisérku Kristýnu Bartošovou, která získala za taneční film Insomnia na londýnském ScreenMotion Festivalu v roce 2015 první cenu (její talent nemálo prokazuje i udělení ceny Pavla Kouteckého v oblasti dokumentární tvorby). Na festivalu Choreoscope v Barceloně byl prezentován film Kari Šulc a Terezy Hradilkové Beating. V minulém roce proběhla prezentace českých dance for camera také v New Yorku.

Ve vedení workshopu se v minulých letech vystřídala velká režisérská jména žánru dance for camera – Daniel Conrad (Kanada), David Hinton (Velká Británie) a Clara van Gool (Nizozemí).

Při letošní workshopu se do mentorského křesla vrátil režisér David Hinton - významný představitel žánru dance for camera a zkušený pedagog pro tuto oblast. V dubnu 2017 tak 5 kreativích týmů pod Davidovým vedením natočilo nové taneční filmy. Příprava, natáčení a postprodukce v jednom týdnu, pod tlakem času. 3 z těchto nových snímků uvidíte!

UVEDENÉ FILMY:

Kaspar – r./ch. Kateřina Stupecká, 2011, 5'

Nespoutaní andělé – r. Jakub Jahn, ch. Bára Látalová, 2013, 6'

Beating – r. Kari Šulc, ch. Tereza Hradilková, 2013, 6'

Insomnia – r. Kristýna Bartošová, ch. Jana Vrána, 2015, 5'

Zone – r. Norika Sefa, ch. Šárka Bočková, 2015, 3'

Proces – r. Johana Švarcová, ch. Dora Sulženko Hoštová, 2015, 10'

Cycles – r. Veronika Vaculíková a Janek Chajewski, ch. Veronika Vaculíková, 2017, 4'

He for she – r. Petr Salaba, ch. Štěpán Pechar a Morgane Lanoue, 2017, 9'

Take one – r. Rhea Sharabaty, ch. Sabina Škodová, 2017, 4'