Toto je testovací zpráva
04.06
20:00 Jatka78
05.06
20:00 Jatka78

Anotace:

420PEOPLE & Eastman / Sidi Larbi Cherkaoui: PREMIÉRA

Sidi Larbi oslnil publikum TANCE PRAHA již představením Sutra s šaolinskými mnichy (2011). Právě tehdy se poprvé potkal s Václavem Kunešem. O šest let později se neuvěřitelné stává skutkem a tanečníci 420PEOPLE stanou na jevišti bok po boku tanečníků Eastman ve zcela novém díle, které Larbi tvoří právě pro tuto příležitost.

Tvůrčí záběr jednoho z nejvýraznějších talentů současné taneční scény je mimořádný. Vedle buddhismu se pro svá díla inspiroval flamencem, indickým tancem, ale stejně tak vzdal poctu Michaelu Jacksonovi s proslulým Cirque du Soleil, spolupracoval s filmem (Anna Karenina), divadlem i výtvarníky. Nyní poprvé se špičkovým českým souborem.

Představení vzniká v koprodukci 420PEOPLE, Eastman, festivalu TANEC PRAHA a divadla Jatka78, za podpory Nadace BNP Paribas, Magistrátu hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury, Zastoupení vlámské vlády v ČR a Národního divadla.

Eastman/Sidi Larbi Cherkaoui: FAUN

Faunovo odpoledne (1912) je nejspíš nejznámějším dílem proslulého tanečníka Václava Nižinského spolu s historickou premiérou Svěcení jara (1913). Festival TANEC PRAHA uvádí letos oba tituly ve zcela originálním pojetí. Fauna si vybral Sidi Larbi u příležitosti 100. výročí Ballets Russes a k fenomenálnímu tanečníkovi přidal ještě éterickou Nymfu.

Larbiho Faun je současný, živelný, bezstarostný, stále napůl zvíře a napůl člověk. Debussyho hudba je inspirací i pro současného skladatele, který jí dává další dimenzi. Komplexní dílo, jehož protagonisté zůstávají stejně tak nesmrtelnými archetypy jako osobnostmi ryze současnými. 

Nenechte si ujít slavnostní zahájení festivalu TANEC PRAHA 2017 se souborem Eastman Sidi Larbi Cherkaouiho s dílem „Fractus V“ 28. 5. ve Foru Karlín!  

TP a 2x Sidi Larbi Cherkoui

Při zakoupení vstupenky na Událost sezony 28. 5. ve Foru Karlín v plné ceně získáte slevový kód, který vám umožní nákup vstupenky na představení 4. či 5. 6. v Jatkách78 se slevou 100 Kč. Stejná možnost slevy je i při opačném nákupu. Sleva platí i na studentskou verzi vstupného a neplatí na I., IV. a V. cenovou kategorii ve Foru Karlín. Při online nákupu bude slevový kód uveden na vašem eTicketu, při nákupu na pokladně divadla PONEC vám bude kód předán společně se vstupenkou.

Recenze:

 

partneři představení