Toto je testovací zpráva

Anotace:

João Paulo Gross (BR): O CRIVO

Sertão je jedním z nejchudších a nejsušších krajů v srdci Brazílie, přesto nebo právě proto silně inspiruje a vede umělce k hlubokým sondám do lidských duší. Psal o něm význačný brazilský intelektuál a spisovatel João Guimaraes Rosa a jeho povídky, zvláště „The First Stories“, daly základ Grossovu duetu O CRIVO (Hádanka).

Divoký hlas přírody rozeznívá pohyby tvůrce v dokonalé symbióze s druhým mužem na scéně. Každý si kráčí svým vlastním příběhem, vyhledávajíc samotu, aby vedl dialog sám se sebou. Jak jinak můžeme být skutečně tím, kým jsme? A dosáhnout koexistence navzdory neklidu dnešního světa. Ser-tão také znamená portugalskou slovní hříčku ve smyslu „být tak moc“.

Lim Set Byeol (KR): Hello?

Firemní kultura v Asii, to je silný tlak na sebeovládání, a ten se projevuje v celé korejské společnosti. Jen žádné emoce! Je nepatřičné projevit úzkost, stud, nadšení, strach, vztek… všechno má svůj řád. Kdy a kde se vlastně můžete svobodně projevovat? Na divadle, snad. Autorka své pocity sdílí otevřeně a její duet uchvátil diváky Masdanza.

Odvážnou kritikou tlaků jiho-korejské společnosti si vysloužila uznání mezinárodní jury téhož festivalu, interpretky zaujaly také výjimečnou precizností, souhrou a dokonalou taneční technikou. Ne náhodou tančila Lim Set dva roky u Akrama Khana. Komplexitu díla podtrhuje zvuk, kostýmy i atmosféra světel.

Dílo získalo hlavní cenu festivalu Masdanza 2016.

Pro představení v rámci festivalu TANEC PRAHA 2017 v Plzni si můžete zakoupit permanentku do Moving Station: 4. 6. Proces, 5. 6. O Crivo + Hello?, 6. 6. Švihla + Gula, 12. 6. Hope Hunt and the ascension into Lazarus - zvýhodněná cena 3 + 1 zdarma zde.

 

Biografie

João Paulo Gross je brazilský tanečník, choreograf a taneční pedagog. Studoval na Federal University of Rio de Janeiro a později na Angel Vianna School, získal také certifikát Pilates. Pracoval s řadou různých choreografů a ponořil se do pohybového výzkumu i jako choreograf již od roku 2006. Mimo jiné získával zkušenosti ze současného tance u Deborah Colker (Centro de Movimento / Rio de Janeiro) a začal vyučovat pohybové techniky, později dosáhl titulu profesora. Zaměřuje se na: Script and Improvisations, Contacts and Supports, Choreographic Stage (script, assembly, interpretation).

Dosud největší úspěch má jeho duet O CRIVO (Hádanka) z roku 2015, který získal několik ocenění a pozvání na festivaly. Od roku 2010 je součástí taneční skupiny ve státě Goiás: Quasar Cia. de Dança/GO, kde působí jako interpret a pedagog současného tance.

Lim Set Byeol studovala v Jižní Koreji, na National University of Arts, zvláště současné taneční umění. V závěru studia dostala angažmá v prestižní Akram Khan Company, s níž jezdila na turné v letech 2009 – 2011 s představením Bahok. Pak se přidala k Laboratory Dance Project Company v Koreji. Vlastní dílo Hello? jí vyneslo významné ocenění – hlavní cenu mezinárodní jury na Masdanza 2016.

partneři představení