Toto je testovací zpráva

Anotace:

Sertão je jedním z nejchudších a nejsušších krajů v srdci Brazílie, přesto nebo právě proto silně inspiruje a vede umělce k hlubokým sondám do lidských duší. Psal o něm význačný brazilský intelektuál a spisovatel João Guimaraes Rosa a jeho povídky, zvláště „The First Stories“, daly základ Grossovu duetu O CRIVO (Hádanka).

Divoký hlas přírody rozeznívá pohyby tvůrce v dokonalé symbióze s druhým mužem na scéně. Každý si kráčí svým vlastním příběhem, vyhledávajíc samotu, aby vedl dialog sám se sebou. Jak jinak můžeme být skutečně tím, kým jsme? A dosáhnout koexistence navzdory neklidu dnešního světa. Ser-tão také znamená portugalskou slovní hříčku ve smyslu „být tak moc“.

 

Biografie

João Paulo Gross je brazilský tanečník, choreograf a taneční pedagog. Studoval na Federal University of Rio de Janeiro a později na Angel Vianna School, získal také certifikát Pilates. Pracoval s řadou různých choreografů a ponořil se do pohybového výzkumu i jako choreograf již od roku 2006. Mimo jiné získával zkušenosti ze současného tance u Deborah Colker (Centro de Movimento / Rio de Janeiro) a začal vyučovat pohybové techniky, později dosáhl titulu profesora. Zaměřuje se na: Script and Improvisations, Contacts and Supports, Choreographic Stage (script, assembly, interpretation).

Dosud největší úspěch má jeho duet O CRIVO (Hádanka) z roku 2015, který získal několik ocenění a pozvání na festivaly. Od roku 2010 je součástí taneční skupiny ve státě Goiás: Quasar Cia. de Dança/GO, kde působí jako interpret a pedagog současného tance.

 

partneři představení