Toto je testovací zpráva

Anotace:

420PEOPLE & Eastman / Sidi Larbi Cherkaoui: PREMIÉRA

Sidi Larbi oslnil publikum TANCE PRAHA již představením Sutra s šaolinskými mnichy (2011). Právě tehdy se poprvé potkal s Václavem Kunešem. O šest let později se neuvěřitelné stává skutkem a tanečníci 420PEOPLE stanou na jevišti bok po boku tanečníků Eastman ve zcela novém díle, které Larbi tvoří právě pro tuto příležitost.

Tvůrčí záběr jednoho z nejvýraznějších talentů současné taneční scény je mimořádný. Vedle buddhismu se pro svá díla inspiroval flamencem, indickým tancem, ale stejně tak vzdal poctu Michaelu Jacksonovi s proslulým Cirque du Soleil, spolupracoval s filmem (Anna Karenina), divadlem i výtvarníky. Nyní poprvé se špičkovým českým souborem.

Představení vzniká v koprodukci 420PEOPLE, Eastman, festivalu TANEC PRAHA a divadla Jatka78, za podpory Nadace BNP Paribas, Magistrátu hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury, Zastoupení vlámské vlády v ČR a Národního divadla.

Mezi představeními bude přestávka.

Eastman/Sidi Larbi Cherkaoui: FAUN

Faunovo odpoledne (1912) je nejspíš nejznámějším dílem proslulého tanečníka Václava Nižinského spolu s historickou premiérou Svěcení jara (1913). Festival TANEC PRAHA uvádí letos oba tituly ve zcela originálním pojetí. Fauna si vybral Sidi Larbi u příležitosti 100. výročí Ballets Russes a k fenomenálnímu tanečníkovi přidal ještě éterickou Nymfu.

Larbiho Faun je současný, živelný, bezstarostný, stále napůl zvíře a napůl člověk. Debussyho hudba je inspirací i pro současného skladatele, který jí dává další dimenzi. Komplexní dílo, jehož protagonisté zůstávají stejně tak nesmrtelnými archetypy jako osobnostmi ryze současnými. 

Nenechte si ujít slavnostní zahájení festivalu TANEC PRAHA 2017 se souborem Eastman Sidi Larbi Cherkaouiho s dílem „Fractus V“ 28. 5. ve Foru Karlín!  

TP a 2x Sidi Larbi Cherkoui

Při zakoupení vstupenky na Událost sezony 28. 5. ve Foru Karlín v plné ceně získáte slevový kód, který vám umožní nákup vstupenky na představení 4. či 5. 6. v Jatkách78 se slevou 100 Kč. Stejná možnost slevy je i při opačném nákupu. Sleva platí i na studentskou verzi vstupného a neplatí na I., IV. a V. cenovou kategorii ve Foru Karlín. Při online nákupu bude slevový kód uveden na vašem eTicketu, při nákupu na pokladně divadla PONEC vám bude kód předán společně se vstupenkou.
 
Po představení 04/06 zahraje DJ Alegs.
 
Biografie:

Sidi Larbi Chekaoui (BE)

Sidi Larbi Cherkaoui (*1976) se poprvé proslavil, když vyhrál Cenu za nejlepší belgické taneční sólo (Award for best Belgian Dance Solo) roku 1995, ale i následující roky potvrdily Cherkaouiho talent a ambice dostat se dále za hranice jedné umělecké disciplíny. Zkušenosti z tanečního souboru Alaina Platela Les Ballets C de la B mu umožnily v roce 2000 vytvořit první choreografii ‘Rien de rien’, dílo, které okamžitě udalo tón jeho dalšímu směřování v oblasti performing arts: inovativní, překračující hranice, a přitom stále přitažlivé i pro různorodé publikum.

Jako Associate Artist londýnského divadla Sadler’s Wells vytvořil spolu se šaolinskými mnichy inscenaci ‘Sutra’ (2008), která byla v roce 2011 uvedena na festivalu TANEC PRAHA s velkým ohlasem. V roce 2010 založil svůj vlastní taneční soubor Eastman a společně s ním vytvořil několik zásadních děl, jako jsou: Babel, Fractus V či Puzzle, a získal bezpočet mezinárodních ocenění, včetně Total Theatre Award, Barclay Theatre Award a dvou britských cen Olivier Awards. V roce 2011 byl za svůj mimořádný umělecký přínos jmenován UNESCO jako ‘Young Artist for Intercultural Dialogue between Arab and Western Worlds’.

Choreograf vytvořil i několik operních choreografií a v roce 2015 se stal uměleckým ředitelem Vlámského královského baletu. Veřejnosti utkvěla také jeho choreografie k filmu Anna Karenina. Nevyhýbá se ani spolupráci s popovými umělci. Vytvořil mj. videoklip pro islandskou kapelu Sigur Ròs, podílel se na tvorbě show Cirque de Soleil - ‘Michael Jackson ONE’ apod. V březnu 2016 se stal první osobou smíšeného původu, která ve Vlámsku získala čestný doktorát z Antverpské Univerzity za impresivní kontinuální práci ve výzkumu mezikulturní problematiky. Nové dílo ‘Icon’, tvoří ve spolupráci se Swedish Göteborg Danskompani a souborem Eastman a nejnovější dílo spolu s 420PEOPLE v koprodukci festivalu TANEC PRAHA.

Cherkaoui: „Naše společnost se skládá ze stovek identit a stejně tak i každá osoba si nese své vlastní identity. Má pocit, že je důležité, abychom žili v souladu se všemi těmito aspekty. A tam, kde slova tvoří bariéru, tak právě tanec a pohyb mohou vytvořit jakýsi most mezi odlišnými kulturami a pohledy na svět. „

 

partneři představení