Toto je testovací zpráva

Anotace:

Strhující flamencový free stylový génius konečně v Praze! Jedna z největších postav světové taneční scény obsesivně pátrá po tvaru a struktuře zvuku v choreografii zrozené z hlubokého vnímání ticha. Postmoderní flamenco, cante jondo, současná hudba na osnově rytmu a snu.

 

 

Choreografie La Curva je inspirována „kubistickým“ flamenco tanečníkem Vincetem Escuderem, který působil ve dvacátých letech minulého století v Paříži.  Vznikla z hlubokého vnímání ticha, a zároveň z potřeby proniknout ke zvuku současného světa. Galván je mistrem nehybnosti, přičemž dokáže vytvořit pohyb rychlý jako prásknutí bičem. V polyfonní komunikaci s unikátním hlasem Inés Bacán, zpěvačky cante jondo, eklektickým kreativním jazzovým klavírem Sylvie Courvoisier a s proměnlivým rytmickým pulsem dlaní  José Jiméneze Santiaga zvaného “Bobote” cestuje Galván svým vnitřním vesmírem.  Vibrující klapot bot zakřivuje prostor a zatlouká hluboko do země všechny naše vzpomínky na tradiční flamenco. 

 

Po představení 22. 6. následuje diskuse s umělci v divadelním baru – foyer za ložemi. Moderuje Jana Návratová. Debata bude probíhat ve španělštině a bude tlumočena do češtiny a angličtiny.

Dress code: smart casual

Vstupenky budou v den představení k dipozici pouze na www.hdk.cz a na pokladně Hudebního divadla Karlín. Pokladna je otevřena do 20:00.

Recenze:

"Nazvat Galvána skvělým tanečníkem by bylo podobně nepatřičné, jako tvrdit, že Einstein byl docela dobrý fyzik. Za celý život jsem neviděl nic, co by se mu jen vzdáleně podobalo. Preciznost jeho práce v kombinaci s absolutním mistrovstvím rovnováhy a energie ho řadí do kategorie géniů. Splynutí s hudbou je naprosto působivé a Galvánův pohyb vás uchvátí kinetickou energií v čiré formě. Bez debaty dechberoucí kus." 
(Neil Norman, DAILY EXPRESS, 11. 2. 2011) 

partneři představení