Toto je testovací zpráva

Annotation:

Paradiso

Radost která nás nutí zpívat a tančit. Radost která nás přesvědčí že to všechno umíme. Třeba tak jak Elvis. I ta jedna vteřina, kdy se spojí hvězdy a celý vesmír nám stojí za to žít. Ráj ani Peklo není místo, ale stav duše. A stav duše říká: zpívat a tančit. Jako Elvis: "A little less conversation, a little more action please."

João Paulo Gross (BR): O CRIVO

Sertão je jedním z nejchudších a nejsušších krajů v srdci Brazílie, přesto nebo právě proto silně inspiruje a vede umělce k hlubokým sondám do lidských duší. Psal o něm význačný brazilský intelektuál a spisovatel João Guimaraes Rosa a jeho povídky, zvláště „The First Stories“, daly základ Grossovu duetu O CRIVO (Hádanka).

Divoký hlas přírody rozeznívá pohyby tvůrce v dokonalé symbióze s druhým mužem na scéně. Každý si kráčí svým vlastním příběhem, vyhledávajíc samotu, aby vedl dialog sám se sebou. Jak jinak můžeme být skutečně tím, kým jsme? A dosáhnout koexistence navzdory neklidu dnešního světa. Ser-tão také znamená portugalskou slovní hříčku ve smyslu „být tak moc“.

Biography

João Paulo Gross is a Brazilian dancer, choreographer and dance teacher. He studied at the Federal University of Rio de Janeiro and later at the Angel Vianna School and also obtained a Pilates certificate. He has worked with a number of different choreographers and has been immersed in movement research and choreography since 2006. He also gained experience in contemporary dance from Deborah Colker (Centro de Movimento / Rio de Janeiro) and began to teach motion techniques, later becoming a professor. He focuses on: Script and Improvisations, Contacts and Supports, Choreographic Stage (script, assembly, interpretation).

So far his greatest success has been his duet O CRIVO (Riddle) in 2015, which received several awards and invitations to festivals. Since 2010 he has been part of a dance group in the Brazilian state of Goiás: Quasar Cia. de Dança/GO, where he is both a performer and teacher of contemporary dance.