Toto je testovací zpráva

Informace:

Režisér, světelný designer, zvukový designer a fotograf

Studoval UMPRUM, obor propagační grafika, pracuje jako elév v loutkovém divadle DRAK v Hradci králové.

V devadesátých letech emigruje do Francie, kde zakládá loutkové divadlo MIMO theatre a hraje autorská představení pro školy i dospělé jako loutkoherec a klaun.

Později se přestěhuje do Kanady (Toronto), kde zakládá autorské, výtvarně pohybové divadlo SOUND IMAGE THEATRE.

Soubor se profesionalizuje a Komárek získává několik prestižních cen Dora Mavor Moore za nejlepší režii, světelný design a hudbu (Dance of the Blue Harlequins, Metamorphosis of a Shadow, Requiem for an Angel, Alien creature atd.). Pracuje jako světelný designer pro taneční i divadelní soubory v Torontě a Montrealu. Vytváří vlastní choreografie: Anatomie krásy, Shakster, Triptych, Das Martyrium (vyhodnocené jako nejlepší inscenace roku, Toronto 2003). 1989 pořádá turné po ČR s kanadským představením Muzika, 1993 vytváří v divadle Minor Proměny stínu (fragmenty z povídek a života Franze Kafky), 1998 Stíny snů (Praha, Calgary, Montreal).

V roce 2000 se vrací do Prahy, vytváří několik autorských projektů: Prostory ve tmě  I a II – spolupráce s Monikou Rebcovou, Narcisse en silence – taneční sólo (Praha, Toronto, Montreal), Memento mori - taneční duet (Festival Kuks), Stíny soch – Ostrovy neklidu, Pardubice, kde také režíruje a vytváří design pro několik inscenací Vážka, sóla pro Andreu Miltnerovou (Fractured, Tance magnetické balerínky – uvedena na různých významných mezinárodních festivalech), DeRbrouk – sólo pro Jana Malíka, Triptych (ČESKÁ TANEČNÍ PLATFORMA 2007), Tanec papírových tanečnic (České muzeum hudby), Probouzení genia loci – happening v Národním muzeu (Festival Next wave), Zločin a trest (NANOHACH). Kromě toho spolupracuje jako světelný designer s různými soubory, choreografy a tvůrci pohybového divadla. V roce 2009 mu byla udělena cena „Osobnost roku‟ Festivalem next wave a 2010 získává v divadle PONEC od mezinárodní poroty prestižní cenu za světelný design.