Toto je testovací zpráva

Informace:

Sidi Larbi Cherkaoui (*1976) se do zorného pole veřejnosti dostal poprvé ve chvíli, kdy vyhrál Cenu za nejlepší belgické taneční sólo (Award for best Belgian Dance Solo) roku 1995, ale i následující roky potvrdily Cherkaouiho talent a ambice dostat se dále za hranice jedné umělecké disciplíny. Zkušenosti z tanečního souboru Alaina Platela Les Ballets C de la B mu umožnily v roce 2000 vytvořit první choregrafii ‘Rien de rien’, dílo, které okamžitě udalo tón jeho dalšímu směřování v oblasti performativních umění: inovativní, překračující hranice, a přitom stále přitažlivé i pro různorodé publikum. Je ovlivněn různými umělci a kulturami a skrze autodidaktický a zvídavý postoj, Cherkaoui snadno propojuje uměleckou úroveň se společenskou.

Soubor Eastman byl založen v lednu 2010. Jeho smyslem bylo vytvářet a šířit tvorbu uměleckého režiséra a choreografa Sidi Larbi Cherkaouiho. Cherkaouiho tvorba ukazuje divákům širokou šálu projektů a spoluprácí; od současného tance, přes divadlo, balet, operu až po muzikál a další druhy představení. Jeho nehierarchický způsob přemýšlení o pohybu, řeči těla a kultuře tvoří základní kámen jeho uměleckého přístupu. Eastman sídlí v Antverpách (Belgie) jsou centrem veškeré Cherkaouiho tvorby. Rezidenci mají v deSingel International Art Campus. Sidi Larbi Cherkaoui je uměleckých společníkem v Sadler’s Wells (Londýn, Velká Británie). A od září 2015 je i uměleckých ředitelem Ballet Flanders.

Od vzniku nadace v roce 2010, vytvořil Cherkaoui pod záštitou Eastman mimo jiné tato přestavení: Babel (words), Play, Rein, TeZukA, Puz/zle, 4D a Fractus V. Veškerou další koordinaci jeho práce pro další organizace komunikuje Eastman.

Mezinárodními partnery Eastman jsou: La Monnaie Brussels, Les Théâtres de la Ville de Luxembourg, Grande Halle de La Villette Paris, deSingel International Arts Campus Antwerp a Sadler’s Wells Londýn. Eastman je podpořen Vlámskou vládou Nadací BNP Paribas. Eastman byly také Evropským kulturním ambasadorem v roce 2013.

Sedm let po založení souboru jsou 420PEOPLE etablovanou a vyhledávanou značkou v České republice i zahraničí. Českému publiku stihli na svém repertoáru představit celou řadu velkých jmen světové choreografie, od O. Naharina, přes J. Kyliána a S. Teshigawaru až k A. Van den Broek. Ohniskem aktivit pak zůstává autorská tvorba zakladatelů souboru, Václava Kuneše a Nataši Novotné, osobností, které trvají na devizách výjimečné interpretační úrovně a profesionality. Myšlenka přizvat ke spolupráci Ann Van den Broek se zrodila v roce 2008 na turné po Nizozemí v rámci programu Dans Click, na kterém byla společně uvedena kultovní choreografie vlámské choreografky Co(te)lette a duet Václava Kuneše Small Hour.